Pirties naudojimosi taisyklės

Kaip teisingai naudotis pirtimi?

Dėmesio ! Pirties krosnies durelės labai karštos ! Darykite jas tik užsidėję  karščiui atsparią pirštinę. Vandenį ant akmenų pilkite po pusę samčio, pilnai atsidarius dureles, laikantis saugaus atstumo, nes garas taip pat karštas. Eterinis aliejus lašinamas tik į vandenį, paruoštą pilti ant akmenų.

  1. Prieš pirtį – šiltas dušas. Jokiu būdu negalima šlapinti galvos.


  2. Sausai išsitriname, tai būtina procedūra, paruošianti kūną prakaitavimui.


  3. Pirmas užėjimas į pirtį – kaitinamės 5 – 7 minutes.


  4. Nepamirškime apie galvos apdangalą. Karštį bus lengviau ištverti, jei periodiškai sušlapinsime kepurę drungnu vandeniu.


  5. Antrąjį (ir sekančius) kartus galima pertis su vanta (patariama pasiimti vilnones pirštines – ir riešų neapdegsite, ir vantą bus patogiau laikyti).


  6. Su kiekvienu nauju užėjimu į pirtį būkime joje 1 – 2 minutėmis ilgiau.


  7. Kontrastinės procedūros: šaltas dušas, maudynės sniege ar tvenkinyje, kubilas - iš karto po pirties turi būti trumpos.


  8. Kad geriau prakaituotume, poilsio metu išgerkime stiklinę prakaitavimą skatinančios arbatos. (Atminkite, šaltas vanduo, priešingai, stabdo prakaitavimą).


  9. Su muilu prausiamės tik po paskutinio užėjimo į pirtį.


  10. Prieš išeinant į lauką, kurį laiką pailsėkime patalpoje.




Sveiki, treniruoti žmonės gali mėgautis pirtimi iki 5 užėjimų. Bet reiktų nepersistengti ir nepamiršti, kad bendras kaitinimosi laikas neturi būti ilgesnis, kaip 35 minutės.

Pirtis – ne tik higiena, tai poilsis kūnui ir savotiškas apsivalymas sielai. Kartą per savaitę verta apsilankyti joje, ir išeiti atsinaujinusiam, pailsėjusiam ir pasiruošusiam žygdarbiamsJ Gražių akimirkų ir gero poilsio Vyšnių dvaro pirtelėje !

SAUGOS REIKALAVIMŲ ATMINTINĖ

Gerbiamieji svečiai!

Prašome laikytis priešgaisrinės ir saugaus elgesio taisyklių:

Draudžiama:

-         rūkyti visose patalpose, -         mėtyti cigaretes ir nuorūkas į ne tam skirtus indus, -         kurti bet kokio pobūdžio ugnį ne tam skirtose vietose, -         leisti vaikams kūrenti laužą ar kitaip žaisti su ugnimi, -        sėdėti ir/ar laipioti ant terasos ar balkono tvorelių. -           nardyti tvenkinyje. Tvenkinio gylis – iki 2,5 metro.

Už vaikų elgesį, saugumą ir sveikatą atsako tėvai ar kiti vaikus prižiūrintys asmenys. Kiekvienas pirties lankytojas yra pilnai atsakingas už savo sveikatą. Nesineškite į kambarį ir jame nelaikykite medžiagų, galinčių sukelti gaisrą. Pasistenkite gerai įsiminti vietas, pro kurias galima išeiti. Įsiminkite gesintuvo laikymo vietą. Gesintuvas padėtas po laiptais,pažymėtoje vietoje. Pirmosios pagalbos vaistinėlė – persirengimo kambaryje, ant žalios komodos, pažymėtoje vietoje.

Kilus gaisrui: -nedelsdami praneškite apie jį ugniagesiams telefono ryšio numeriu 112; - jeigu degimo židinio negalite nuslopinti savo jėgomis, išeikite ir uždarykite duris, jų nerakindami; - būtinai praneškite apie gaisrą  šeimininkams (tel.nr. +370 699 56463; +370 685 38336); - pasitraukite iš pavojingos zonos ir veikite pagal šeimininkų arba ugniagesių nurodymus. Šios taisyklės sukurtos tam, kad užtikrintumėme tvarką, norėdami maksimaliai apsaugoti Jus ir siekdami išvengti nemalonių nesusipratimų ir skaudžių pasekmių.

Gražių akimirkų ir gero poilsio Vyšnių dvaro pirtelėje !
Maitinimas
Aptarnavimas